خرید و نصب جک درب پارکینگ


جک برقی درب پارکینگ یکی از متداول ترین محصولات درب های برقی اتوماتیک می باشد که عموما از جک درب پارکینگ برای درب های تک لنگه و دو لنگه استفاده می شود و به دو دسته اصلی الکترومکانیکی و هیدرولیکی تقسیم بندی می شوند.هر نوع سیستمی برای آنکه بتواند به مصرف کننده خدمات مناسب و منحصر به فرد خود را ارئه دهد نیاز دارد تا هسته درونی خود را به یک سری از اجزای بسیار گوناگون و متنوع ای مجهز نماید، جک های درب برقی نیز از این قاعده مستثنا نبوده و از اجزای زیر تشکیل شده اند: دوعدد بازو که بر روی درب نصب می شود، مرکز کنترل، چراغ های آلارم یا هشدار، قطعات فلزی، چشمی و ریموت کنترل.


جک برقی

سفارش خرید و نصب جک برقی

زندگی مدرن امروزه که در آن کارها با سرعت بالا انجام می‌شوند و روزانه شاهد کمتر شدن دخالت بشر در امور مختلف آن هستیم، روی آوردن به ابزاری همچون جک درب پارکینگ را به امری بدیهی تبدیل کرده است. با استفاده از جک برقی پارکینگ شما به میزان زیادی در انرژی و زمان خود صرفه‌جویی کرده‌اید و ایمن‌تر نیز رفتار کرده‌اید. در نظر بگیرید که از محل کار خود با ماشین به منزل می‌رسید و قصد دارید که درب پارکینگ را باز کنید. برای این کار بسیاری از افراد با روشن گذاشتن خودرو و باز گذاشتن درب آن اقدام به باز کردن درب پارکینگ می‌کنند که این کار اصلا ایمن نیست.

با گسترده شدن نصب جک درب پارکینگ نیاز به پیاده شدن برای باز کردن درب پارکینگ از بین می‌رود. حالا که متوجه شدید که جک درب پارکینگ چقدر می‌تواند به کیفیت زندگی شما کمک کند برویم به سراغ قیمت خرید و نصب جک درب پارکینگ که داشتن چنین اطلاعاتی مطمئنا موردنیاز افراد زیادی است.


جک درب پارکینگ

جک درب پارکینگ چیست

به زبان ساده جک کنترلی درب پارکینگ ابزاری است که با نصب آن بر روی درب (حیاط، باغ، پارکینگ ...) می‌توان به راحتی و با کمک گرفتن از یک ریموت، از راه دور فرمان باز و یا بسته شدن در را صادر کرد. نصب جک درب پارکینگ روز به روز رواج بیشتری پیدا می‌کند چراکه با این کار علاوه بر سرعت بخشیدن به کارها، امنیت را نیز بالا برده‌ایم.


جک پارکینگی

انواع جک کنترلی درب پارکینگ

این نوع جک‌ها بر روی درب‌هایی نصب می‌شوند که رفت و آمد از مسیر آن بسیار بالا باشد. معمولا فرایند باز و بسته شدن درب به وسیله‌ی جک هیدرولیکی بدون سروصدا و یا حتی لرزش صورت می‌گیرد. نیرو محرکه‌ی این جک‌ها فشاری است که از سمت سیالات وارد می‌شود. اگر جک هیدرولیکی را بر روی درب خود نصب کردید باید قفل برقی را نیز خریداری کنید و در هنگام نصب جک، قفل برقی را نیز نصب کنید.

این نوع جک‌های نیروی موردنیاز خود برای به حرکت درآوردن درب را از برق تامین می‌کنند. درواقع نیروی موردنیاز برای به حرکت درآوردن درب از جک به گیربکس منتقل شده و درب باز و بسته می‌شود. این جک‌ها نسبت به نوع هیدرولیکی عمر کمتری دارند و زودتر آسیب می‌بینند.

نیرو محرکه این نوع جک‌ها از باد تامین می‌شود به همین دلیل جک پنتومیک را به عنوان جک کم‌مصرف نیز می‌شناسند. اگر امکان سیم‌کشی در محلی ممکن نباشد معمولا از این نوع جک استفاده می‌شود.


جک کنترلی

نکات اساسی که در خرید جک درب پارکینگ باید به آنها توجه کرد

در هنگام تصمیم‌گیری برای خرید جک درب پارکینگ باید به نوع دربی که در ساختمان قرار گرفته است توجه شود. هر جکی برای هر دربی مناسب نیست، از عواملی که در انتخاب جک باید به آن‌ها توجه کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

معمولا جک‌های ساخت ایران در دسته‌ی جک‌های ارزان قیمت قرار گرفته و برای ساختمان‌هایی که حداکثر 20 واحد دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. در هنگام خرید جک حتما به تعداد دفعاتی که قرار است درب باز و بسته شود توجه کنید و مناسب‌ترین را انتخاب کنید. این مورد مهم‌ترین مولفه‌ای است که در هنگام خرید جک درب باید به آن توجه کرد.

جک‌های معمولی برای باز و بسته کردن درب‌هایی به وزن 300 تا 400 کیلوگرم در هر لنگه مناسب‌ هستند. در هنگام خرید جک درب پارکینگی حتما وزن درب موردنظر خود را که قرار است جک بر روی آن نصب شود را اندازه بگیرید.

جک‌های معمولی و نه باکیفیت بالایی که در بازار وجود دارند، برای درب‌هایی به عرض 2 متر مناسب هستند و درواقع نیاز موجود را برطرف می‌کنند. می‌توان گفت اگر دربی عرضی کمتر از 2 متر دارد و کمتر از 20 بار در طول روز باز و بسته می‌شود، هرنوع جک درب پارکینگی نیاز آن را پاسخ خواهد داد.

عموم مردم ترجیح می‌دهند که یک کالای تولید شده از یک شرکت نام‌آشنا را خریداری کنند، حتی اگر قیمت آن با کیفیت یکسانی که با دیگر برندها دارد، بالاتر باشد. این مورد در مورد جک درب پارکینگ نیز صدق می‌کند و شاهد آن هستیم که محصولات جک درب پارکینگ برندهای معروف با کیفیتی هم‌سطح دیگر برندها با قیمت بالاتری عرضه می‌شوند و جالب آنجاست که خریداران بیشتری را نیز دارند.

متاسفانه به دلیل تحریم‌های موجود، مشکل شدن واردات جنس‌های خارجی و نوسانات شدیدی که در قیمت دلار می‌بینیم، جک درب پارکینگی نیز افزایش قیمت شدیدی را تجربه کرده است. به همین دلیل شاهد روی آوردن مصرف‌کنندگان به جک درب‌های ایرانی هستیم که بعضا کیفیت مناسبی را نیز دارند. درواقع مصرف‌کنندگان می‌توانند با پرداخت نصف هزینه‌ی جک درب پارکینگ خارجی، یک جک ایرانی را خریداری کنند.


جک درب ریلی ریموت دار

انواع درب‌هایی که جک برقی پارکینگ بر روی آنها نصب می‌شود

درب‌های بازویی در مقیاس گسترده‌تری مورد استفاده قرار می‌گیرند و معمولا برای درب پارکینگ، ویلا، باغ و حیاط مورد استفاده قرار می‌گیرند. این درب‌ها را معمولا به صورت تک لنگه و یا دو لنگه می‌بینیم. استفاده از این جک در این گونه درب‌ها رفاه افراد را بیشتر کرده و امنیت محل موردنظر را افزایش می‌دهد. با اینکه درب‌های بازویی رایج‌تر هستند، با توجه به فضای زیادی که در هنگام باز و بسته شدن درب مورد نیاز است، پیشنهاد می‌شود که در صورت داشتن فضای کافی در دیوارهای کناری (در جهت افقی) از درب‌های ریلی استفاده شود.

درب‌های ریلی بر خلاف درب‌های بازویی با حرکت به سمت درون و یا بیرون، باز و بسته نمی‌شوند بلکه همچون درب‌های کشویی در مسیر افقی در حرکت هستند و باز و بسته شدن آن‌ها با این حرکت که به موازات دیوار انجام می‌شود صورت می‌گیرد.

در صورتی دربی که قرار است بر روی آن جک نصب شود ریلی باشد باید در هنگام برآورد قیمت خرید و نصب جک درب پارکینگ به مواردی همچون عرض و وزن درب، میزانی که قصد باز شدن در را داریم و همچنین تعداد دفعاتی که قرار است درب باز و بسته شود توجه کرد. تمامی این موارد در کنار یکدیگر استاندارد خاصی را می‌طلبند که با توجه مدل‌های موجود در بازار باید مناسب‌ترین برای درب موردنظر خریداری و نصب شود.


قیمت جک برقی

انواع موتور جک پارکینگ

به نوعی از موتور اشاره دارد که برای درب‌هایی استفاده می‌شوند که وزن بالایی دارند و عرض درب نیز بالا است. در این نوع درب‌ها موتور با انرژی که از فشار روغن دریافت می‌کند، درب را باز و بسته می‌کند. این نوع موتورها صدای بسیار زیادی ایجاد نمی‌کنند.

ایرادی که در این نوع موتور‌ها شاهد آن هستیم فضای زیادی هست که به آن نیاز دارند.

این موتورها برای درب‌هایی که هر لنگه آن 4 متر است و وزنی بالغ بر 400 کیلوگرم دارند مورداستفاده قرار می‌گیرند. این موتورها در دو نوع AC و DC تولید و عرضه می‌شوند ه با توجه به قدرت موردنیاز درب، ممکن است هر کدام انتخاب شود.

اما با دانستن کلیاتی راجع به جک درب پارکینگی بهتر است به سراغ مبحث اصلی این مقاله یعنی قیمت خرید و نصب درب پارکینگ و عواملی که بر روی این موضوع تاثیر می‌گذارند برویم.


جک ریموتی درب حیاط

قیمت خرید و نصب جک درب پارکینگ و ابزار پیرامون

جک درب پارکینک را می‌توان اصلی‌ترین بخش خرید ما را شکل می‌دهد. موردی که باید به آن توجه کرد این است که ابزارهایی همچون قفل و سیم و کابل در بسته‌ی مربوط به جک درب پارکینگ قرار نمی‌گیرند و باید به صورت مجزا خریداری شوند. کیفیت موتور جک درب پارکینگ تاثیر مستقیم بر قیمت جک خواهد داشت.

اولین نکته‌ای که وجود دارد این است که قفل برقی را نمی‌توان بر روی درب‌های ریلی نصب کرد و این قفل‌ها بر روی درب‌های بازویی نصب می‌شوند و کاربرد دارند. جک‌های پارکینگی دارای گیربکسی هستند که در زمان بسته شدن درب، قفل می‌شود که این موضوع باعث می‌شود درب باز نشود.

با این حال اگر نیرویی به درب وارد شود، بازوی جک قفلی و یا پلیتی که در پشت آن قرار گرفته است ضربه می‌خورد. این موضوع می‌تواند تا حدودی منجر به باز شدن درب شود به طوری که شخصی بتواند از فضای باز شده عبور کند که این اصلا خوب نیست. قفل برقی برای رفع همین مشکل بر روی درب نصب می‌شود. در این حالت جک قفلی عمر بالاتری خواهد داشت و مهمتر از آن، اینکه امنیت پارکینگ شما حفظ می‌شود.  

با خرید جک پارکینگ شما صاحب دو عدد ریموت درب خواهید شد. با این حال اگر تعداد کسانی که قرار است از دربی که جک بر روی آن نصب شده استفاده کنند می‌توانید ریموت‌های اضافه‌تری را خریداری کنید. قیمت ریموت‌های با کیفیت‌های متفاوت بین 100 تا 300 هزارتومان متغیر است.

مدار فرمان جک درب پارکینگی باید بر روی دیوار نصب شود، در نتیجه سیم و کابل‌هایی برای اتصال فلاشر، چشمی و جک بازویی به مدار فرمان مورد نیاز است.

مورد دیگری که ممکن است شما را نیازمند خرید سیم و یا کابل کند این است که شما برای مدار فرمان در جک درب پارکینگ به برق با ولتاژ 220 ولت نیاز دارید، پس اگر مکانی که مدار فرمان را به دیوار زده‌اید با پریز برق فاصله دارد باید به فکر تامین برق این ناحیه نیز باشید. سیم و کابل نیز از ابزارهایی هستند که باید به طور جداگانه خریداری شوند و در کنار جک درب پارکینگی به شما داده نمی‌شود. اگر درب شما ریلی است و قرار است جک بر روی آن نصب کنید به مقدار سیم کمتری نسبت به درب‌های بازویی نیاز خواهید داشت چراکه اتصالات کمتری در نصب جک درب پارکینگ ریلی برقرار می‌شود.


جک ریلی برقی

هزینه‌های نصب جک درب پارکینگ

پس از خرید قطعات و ابزار مورد نیاز نوبت به نصب جک درب پارکینگ می‌رسد و بررسی هزینه‌هایی که در نصب جک درب پارکینگ صورت می‌گیرد.

نصب اصلی‌ترین قسمت یعنی جک درب پارکینگ شامل‌ هزینه‌های مختلف می‌شود که از این میان می‌توان به تهیه‌ سنگ فرز برای برشکاری‌های موردنیاز، الکترود برای جوشکاری و هزینه‌ی رفت و آمد نصاب است. البته حق‌الزحمه نصاب را نیز باید به این موارد اضافه کرد.

توجه داشته باشید که نصاب برای انجام کار شما باید ابزارهای سنگینی را در با خود حمل کرده و محل موردنظر شما بیاورد که این کار نیز شامل هزینه خواهد شد. امروزه دیده می‌شود که برخی از شرکت‌ها با به کار گرفتن نیروی بی‌تجربه و یا کم‌تجربه به تنهایی باعث ایجاد خساراتی به ساختمان و درب شده‌اند. پس هیچ‌گاه فریب قیمت‌های غیرواقعی را نخورید و سعی کنید از شرکت‌های متخصص و دارای تجربه و اعتبار بخواهید نصب جک درب را که با امنیت ساختمان و پارکینگ شما نیز در ارتباط است، عملیات نصب جک درب پارکینگ شما را بر عهده بگیرند.

نصب قفل برقی توسط برخی از شرکت‌ها به صورت رایگان انجام می‌شود در حالی که برخی از شرکت‌ها نیز این کار را با دریافت هزینه انجام می‌دهند. به هر حال کار نصب قفل برقی کاری تخصصی است که بر روی بسته شدن درست درب تاثیر می‌گذارد. نصب قفل برقی و تنظیمات زمانی آن باید توسط نصاب متخصص انجام شود.

عملیات کابل‌کشی در ساختمان‌هایی که اخیرا ساخته شده‌اند انجام شده است (البته برای اکثر ساختمان‌ها) با این حال اگر کابل‌کشی انجام نشده و شنا برای اولین بار است که تصمیم به نصب جک پارکینگ گرفته‌اید باید هزینه‌ای را نیز برای کابل‌کشی درنظر بگیرید.

هزینه‌های متفرقه شامل تهیه و خرید موارد مصرفی همچون الکترود، سنگ فرز، میلگرد، پلیت جک درب و دیگر مواردی است که قرار است در پروسه‌ی نصب جک درب پارکینگ شما استفاده شوند. هزینه‌ی خرید این موارد مصرفی به تنهایی هزینه‌ای بالای 200 هزارتومان را شامل می‌شوند.

کلام آخر

امروزه با سریع‌تر شدن روند زندگی و کمبود زمان و نیاز به امنیت بالاتر نسبت به گذشته، استفاده از جک درب پارکینگ بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. ما تلاش کردیم تا در این مقاله جک درب پارکینگ و جزئیات مربوط به آن را برای شما شرح دهیم. علاوه بر آن قیمت خرید و نصب جک درب پارکینگ نیز در این مقاله پوشش داده شده است. با مطالعه‌ی این مقاله مطلع خواهید شد که چه مواردی در قیمت خرید و نصب جک درب پارکینگ موثر هستند و در هنگام خرید و یا نصب توجهی ویژه به آن‌ها خواهید داشت.

09126788378 تماس